Terminų žodynas

Masažas – tai gydymo metodas, tiesiogiai veikiantis organizmą. Gydomasis masažas - skausmo gydymas individualiai parinkta masažo technikų kombinacija. Gydomasis masažas taikomas, gydant pacientus, sergančius širdies-kraujagyslių bei nervų sistemos ligomis, esant kvėpavimo organų, atramos-judėjimo, virškinimo ar lytinės sistemos funkcijų sutrikimams, o taip pat – medžiagų apykaitos sutrikimų atvejais.
Gydomasis masažas pagerina dengiamųjų audinių kraujotaką, jų trofinę funkciją. Masažuojant spartėja medžiagų apykaitos bei regeneraciniai procesai. Pagerėjus kraujotakai, nyksta audinių pabrinkimai, nelieka galimybių kauptis medžiagoms odos ir poodinio sluoksnio ląstelyne, todėl blyški, sausa ir suglebusi oda pasidaro rožinė, stangri ir švelni. Gerėja odos ir poodinio ląstelyno aprūpinimas krauju ir tuo pačiu pagerinama viso organizmo medžiagų apykaita. Nustatyta, kad masažavimo veiksmais įtakojant bendrą, viso organizmo, medžiagų apykaitą.
Masažas pagerina širdies darbą, nes normalizuojamas tonusas stambiosiosiose bei smulkiosiose arterijose ir venose. Masažas veikia taip pat ir limfinę sistemą.
Teisingai atliekamas masžas, masažo metodika ir technikos bei procedūros trukmė, yra apibūdinami kaip maloniai po visą kūną sklindanti šiluma, bendras savijautos pagerėjimas, padidėjęs tonusas ir akivaizdžiai sustiprėjusi bendra fizinė organizmo būklė.

 

Mėšlungis – tai tam tikros grupės raumenų spazmas arba stipriai padidėjęs jautrumas. Raumenų spazmai atsiranda nepriklausomai nuo žmogaus valios ir gali trukti nuo kelių sekundžių iki ketvirčio valandos. Dažnai pasikartojantys raumenų spazmai sukelia diskomforto jausmą ir sutrikdo normalią kasdienę žmogaus veiklą. Apie 40 proc. žmonių, patiriančių skeleto raumenų mėšlungį, kenčia ekstremalų skausmą ir negali judėti ar vaikščioti paveiktomis galūnėmis. Kartais galūnės į normalią, beskausmę būklę grįžta tik po savaitės.
Nors įprasta manyti, jog mėšlungį sukelia B grupės vitaminų, mineralinių medžiagų (kalio ar magnio) trūkumas, mėšlungio priežastys gali būti ir visiškai kitos. Mėšlungis gali sutraukti raumenis dėl dehidratacijos (skysčių trūkumo), nepatogios avalynės, nervinės įtampos ar didelių temperatūros pokyčių.
Su raumenų spazmais gali būti susijusios ir patirtos traumos ar net tam tikros ligos: hipokalemija (kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimas), hipomagnemija (magnio koncentracijos kraujyje sumažėjimas), venų išsiplėtimas, inkstų, skydliaukės ligos, išsėtinė sklerozė.
Kaip profilaktinė priemonė, nugalėti judėjimą ir darbo veiklą varžantį skausmą, rekomenduojamas raumenų tonizavimas ir kraujo apytakos gerinimas, prie kurių prisideda gydomasis ar profilaktinis skaudamų sričių (pėdų, nugaros ar viso kūno) masažas. Taip pat rekomenduojama gerti daug skysčių ir praturtinti savo mitybą kalcio ir magnio gausiais maisto produktais.

 

Migrena – tai nežinomos kilmės galvos skausmas, lydimas įvairių neurologinių, virškinamojo trakto ar nervų sistemos sutrikimų. Migrena dažniau pasireiškia moterims, kurioms epizodiniai stipraus galvos skausmo priepoliai gali trukti nuo keletos valandų iki trijų dienų. Pagrindiniai šios ligos simptomai yra pykinimas, prakaitavimas, vėmimas, šviesos baimė, kalbos sutrikimas, priepuolinis galvos skausmas, regėjimo sutrikimai, padidintas jautrumas garsams. Migrenos priepolio metu gali pasireikšti ir ne visi minėtieji simptomai.
Nors tiksli migrenos kilmė nėra žinoma, manoma, jog nemažą įtakai šiai ligai turi paveldimumas ir tam tikri ligą provokuojantys faktoriai: rūkymas, nuovargis, staigus oro temperatūros pokytis, miego trūkumas, alkoholis bei kai kurie maisto produktai (kakava, sūris, šokoladas, riešutai). Kadangi migrena – liga, kuriai pagydyti nėra konkrečių vaistų, nepamainomas būdas kovoti su nuolatos varginančiais skausmo priepoliais – gydomasis masažas.
Taškinis masažas nuo seno taikomas gydant įvairiausias ligas. Jis atpalaiduoja, suaktyvina kraujotaką, todėl gali padėti gydant ir galvos skausmą. Reguliariai atliekant gydomuosius galvos masažus, migrenos skausmo priepoliai retėja, jų metu patiriamas skausmas darosi siplnesnis. Jei galvos skausmo priepuolius iššaukia patiriamas stresas, nuovargis ir tam tikri emociniai išgyvenimai, pasitaiko, jog atlikus gydomojo masažo kursą, migrena nebesikartoja ir visiškai išnyksta.

Daugiau šioje kategorijoje: « L N »

Kontaktai

Registracija išankstinė
Tel. nr. +37065519558
Klinikų g. 3, Vilnius

UAB "Medisona"
Įm. kodas 303169357
Sąskaitos Nr. LT697044060007925890

Susisiekite