Terminų žodynas

Osteoporozė – tai kaulų retėjimo liga, kuriai būdingas kaulų tankio sumažėjimas. Dėl šios ligos didėja kaulų trapumas ir atsiranda didesnė lūžių rizika. Kaip yra žinoma, osteporoze dažniau serga vyresnio amžiaus moterys. Pagrindiniai šios ligos simptomai yra juosmens skausmas, mėšlungis, raumenų silpnumas, ūgio mažejimas, naktinis prakaitavimas, stuburo iškrypimas bei apatinės krūtinės dalies skausmas. Osteoporozė gali būti pirminė, t.y. senatvinė, arba antrinė – atsirandanti dėl per aktyvios skydliaukės veiklos ir kitų užslėptų ligų. Kaip prevencinė priemonė išvengti osteoporozės ir jai gydyti bei pristabdyti rekomenduojamas gydomasis masažas.
Mūsų turimais duomenimis, pagrindiniai šios klastingos ligos veiksniai: vyresnis amžius, paveldimumas, moteriška lytis (laikotarpis po menopauzės), smulkus kūno sudėjimas, nejudrumas, kalcio ir vitamino D trūkumas, rūkymas, alkoholio bei kai kurių vaistų vartojimas.
Pasireiškus pirminiams osteoporozės simptomams, mankšta ir judėjimas yra ypač svarbūs. Rekomenduojama taikyti masažo terapiją, kadangi patartina vengti didelių sporto krūvių ir staigių judesių. Masažas gali sustiprinti Jūsų raumenis, o tai padės nuo lūžių apsaugoti stuburą.

 

Osteochondroze vadinama tarpslankstelinių stuburo diskų liga, kurią sukelia įvairaus pobūdžio kremzlinių „pagalvėlių" pažeidimai. Ši liga greičiausiai pažeidžia stuburo dalis, kurioms tenka didžiausia apkrova – kaklą ir juosmenį. Kaip nustatyta, osteochondroze dažniausiai serga vyresnio amžiaus vyrai ir moterys, tačiau liga su metais vis jaunėja.

Pagrindiniai osteochondrozės rizikos veiksniai yra paveldimumas, nutukimas, stuburo traumavimas (t.y. iškrypimai, netaisyklinga laikysena, netaisyklingai atliekami sporto pratimai), kaulinių išaugų formavimasis, nusilpęs imunitetas ir įgimtos sąnarių ar kremzlinio audinio ligos. Gydant osteochondrozę greta vaistų skiriamos ir fizioterapinės procedūros, masažas.

Tinkamai atliekamas masažas uždegimo vietoje sumažina pabrinkimą, nuima raumenų spazmus, pagerina kraujotaką, stabdo ligos vystymosi procesą. Reguliariai atliekamas masažas gali pristabdyti osteochondrozės vystymąsi, padėti reguliuoti medžiagų apykaitą ir stuburo audinių maitinimą. Sergant pirmos ir antros stadijos osteochondroze taip pat galima atlikti sveikatingumo ir gydomąją mankštą, plaukioti, vaikščioti, žaisti stalo tenisą.

Svarbu laiku kreiptis į specialistus ir gydyti įgimtas stuburo ligas, kurios gali progresuoti ir pagreitinti osteochondrozės vystymąsi.

 

Osteoartritas – tai lėtinė degeneracinė sąnarių liga, pasireiškianti sąnario kremzlės destrukcija, pokremzlinio kaulo pokyčiais ir osteofitų, vadinamųjų druskų, formavimusi. Šios ligos metu plonėja, dyla sąnarių kremzlės, todėl kūno judesiai tampa sudėtingesni ir skausmingi. Liga dažniausiai pažeidžia kelio, klubo, kaklo, juosmens ir čiurnos sąnarius.
Kaip iš atliktų tyrimų yra žinoma, osteoartritu serga daugiau nei trečdalis senyvo amžiaus žmonių. Tačiau be amžiaus šią ligą lemia ir paveldimumas bei kiti mechaniniai veiksniai: netasyklinga laikysena, mikrotraumos, negydomas reumatizmas. Įtakos šiai ligai gali turėti ir plokščiapėdystė, viršsvoris ar endokrinologiniai sutrikimai. Osteoartritui progresuojant, jaučiami vis didesni sąnarių skausmai, apribojamos žmogaus judėjimo galimybės, mažėja fizinis aktyvumas, gali patinti pažeistas sąnarys.
Nors osteoartritas kol kas yra nepagydomas, tinkamai paskirtas profilaktinis gydymas gali padėti pristabdyti ligos progresavimą, sumažinti skausmus, išsaugoti sąnario funkciją ir padėti žmogui išlikti aktyviam. Atliekant gydomąjį masažą, neurorefleksiniais veiksmais stimuliuojamos minkštosios kūno dalys. Šie veiksmai atpalaiduoja ir tonizuoja nusilpusius kūno raumenis, todėl mažėja skausmas, stiprinami raumenys, gerinama laikysena ir bendra organizmo būklė. Po 10 masažo kurso procedūrų pagerėja kūno paslankumas, pašalinami susikaupę toksinai ir druskos, todėl sulėtėja sąnariuose prasidėję susidėvėjimo procesai.

Daugiau šioje kategorijoje: « N P »

Kontaktai

Registracija išankstinė
Tel. nr. +37065519558
Klinikų g. 3, Vilnius

UAB "Medisona"
Įm. kodas 303169357
Sąskaitos Nr. LT697044060007925890

Susisiekite