Terminų žodynas

Stuburo iškrypimas. Stuburo iškrypimas, kitaip dar vadinamas skolioze, yra stuburo deformavimasis pagal vieną iš ašių. Stuburo linkiai gali nenormaliai pagilėti, išsilyginti ar susiformuoti stuburo išlinkimas į šoną. Stuburo iškrypimas vystosi iš lėto, tačiau šis negalavimas gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms. Nors iš pradžių diskomfortas nejaučiamas, vėliau ši liga sukelia nugaros skausmą ir neestetišką vizualinį atsikišusių menčių, pečių asimetriškumo ar nugaros išlinkimo vaizdą.
Pagrindinė iš stuburo iškrypimo priežasčių – netaisyklinga laikysena ir nusilpę nugaros raumenys. Stuburo iškrypimo gydymas priklauso nuo jo kilmės, laipsnio, ligos progresavimo greičio. Mūsų taikomos masažo terapijos tikslas – iš karto ar etapais ištaisyti stuburo deformaciją ir stabilizuoti stuburą esamoje padėtyje, neleisti jam dar labiau krypti.

 

Spinalinė stenozė – tai stuburo kanalo skersmens susiaurėjimas, nervinių struktūrų suspaudimas. Dažniausiai spinalinė stenozė aptinkama kaklo srityje ar apatinėje nugaros dalyje. Pagrindiniai šios ligos simptomai: skausmas, sustingimas, galūnių tirpimas, raumenų silpnumas. Jei spinalinė spinozė vystosi apatinėje stuburo dalyje, gali pasireikšti ir tam tikri šlapimo pūslės sutrikimai, neurogeninis protarpinis šlubavimas. Spinalinė stenozė gali būti įgimta arba įgyta (po traumų, operacijų, sergant kai kuriomis ligomis). Nors ši liga dažniau pasireiškia vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms, dėl patiriamų traumų ir genetikos gali būti diagnozuota ir žymiai jaunesniems pacientams.
Kaip pagalbinė terapija skausmo paūmėjimo metu rekomenduojami B grupės vitaminai (B1, B2, B12), trumpalaikis juosmeninio korseto dėvejimas. Tinkamai pritaikytas lumbosakralinis korsetas tarpslankstelinių diskų spaudimą sumažina iki 30%. Taip pat rekomenduojama lengva mankšta, kadangi dideli fiziniai krūviai arba netaisyklingai atliekami sporto pratimai gali dar labiau sustiprinti nugaros skausmus.
Sergant spinaline stenoze gali pagelbėti ir masažas. Masažas palengvina ir sumažina nugaros skausmą. Jis atpalaiduoja nugaros raumenis ir pašalina spazmus. Taisyklingai atliekamas masažas pagerina kraujotaką, todėl organizmas lengviau pašalina susikaupusius šlakus ir toksinus. Kaip yra žinoma, apie 90 proc. sergančiųjų spinaline stenoze galima sėkmingai gydyti neoperuojant. Svarbiausia – tinkamas ir individualus gydymas tinkamu laiku. Paprastai intensyvus gydymas trunka ne mažiau kaip tris mėnesius.

Daugiau šioje kategorijoje: « R Š »

Kontaktai

Registracija išankstinė
Tel. nr. +37065519558
Klinikų g. 3, Vilnius

UAB "Medisona"
Įm. kodas 303169357
Sąskaitos Nr. LT697044060007925890

Susisiekite