Terminų žodynas

Tarpslankstelinio stuburo disko išvarža. Tarpslankstelinė stuburo disko išvarža dažniausiai atsiranda staigiai sukantis ar lenkiantis. Dėl pernelyg didelės apkrovos judesio metu, skaidulinis disko žiedas išsitempia ir trūksta, o branduolys pasislenka į išsitempusią ar trūkusią pusę ir sudaro išsipūtimą – vadinamąją išvaržą. Tokiu būdu ir kituose aplink esančiuose audiniuose kyla neinfekcinis (aseptinis) uždegimas, sutrinka venų kraujotaka, nugaros smegenų nervų maitinimas, kuris sukelia ciklinį nugaros ar kaklo srities skausmą.
Pagrindiniai simptomai, pagal kuriuos galime atpažinti išvaržą – skausmas judant (lenkiantis į šoną, vaikštant, sėdint, mankštinantis), kūno sustingimas (dažniausiai jaučiamas ryte), ciklinis skausmas. Gydomojo masažo technika mažina įtampą, atpalaiduoja ir nuima kūno skausmus.
Pažymėtina, jog stuburo disko išvaržos atsiradimą skatina sėdimas darbas arba netaisyklingas sunkių daiktų kilnojimas. Juosmeninės dalies stuburo diskų pažeidimai atsiranda tuomet, kai keliant sunkius daiktus pasilenkiama per juosmenį, užuot keliant daiktus tiesia nugara ir sulenkus kelius.
Gydomasis masažas rekomenduotinas ne tik kaip gydomoji priemonė jau esant stuburo išvaržai, bet ir kaip puiki profilaktinė priemonė užkirsti kelią šiam sunkiam nugaros srities pažeidimui.
Daugiau šioje kategorijoje: « Š U »

Kontaktai

Registracija išankstinė
Tel. nr. +37065519558
Klinikų g. 3, Vilnius

UAB "Medisona"
Įm. kodas 303169357
Sąskaitos Nr. LT697044060007925890

Susisiekite